İETT Kadın Yolcu Düzenlemesi Başladı

İETT , kadın yolcu uygulaması ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Bundan sonra İETT ‘nin tüm hatlarında saat 22’den sonra kadın yolcular istedikleri noktada inebilecekler.


İETT , kadın yolcu uygulaması ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Bundan sonra İETT ‘nin tüm hatlarında saat 22’den sonra kadın yolcular istedikleri noktada inebilecekler.

2016-11-19-11-07-44

Yapılan yeni  düzenleme ile İstanbul’da kadın yolcuların daha güvenli seyahat edebilmeleri ve toplu taşıma araçlarından indiklerinde evlerine daha güvenli , daha kaygısız gidebilmelerimi sağlamaya çalışıyor.

İETT KADIN YOLCU DÜZENLEMESİ

Yapılan kadın yolcu düzenlemesi dün ilk defa uygulandı. Uygulamaya giren düzenlemeyle bundan sonra İstanbul’da tüm hatlarda saat 22 ‘den sonra kadın yolcular güzergah üzerinde sadece İETT duraklarında değil istedikleri her noktada yine  toplu taşıma araçlarından inebilecekler. Kadın yolculara özel bu uygulaması tüm hatlarda geçerli olacak.

İSTANBULLU KADINLAR MEMNUN

Yapılan mülakatlar da yolcuların bu uygulamadan memnun oldukları anlaşıldı. Örneğin bir kadın yolcu uygulamanın çok sevindirici ve güzel olduğunu ancak bu uygulamanın erkeklerin saat 22 ‘den sonra kadınları rahatsız edebilecekleri hakkını vermediğinin çok iyi anlaşılması gerektiğini söyledi. Aynı kadın önceden duraklarda inildiğinde kadınların, evlerine giderken özellikle sokak lambalarının eksikliğinden kaynaklı tedirgin olduklarını söyledi. Bir erkek yolcu ise yapılan düzenlemeyi yorumlarken, kuralların koyulurken cinsiyet farkı gözetilmemesi gerektiğini, varsa aksaklıkların genel düzenlemeler yapılarak giderilmesi gerektiğini veya kuralları bozanların tespit edilerek cezalandırılması gerektiğini söyledi.

İETT , bu uygulaması Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. İstanbul halkı genel anlamda uygulamadan memnun gözüküyor.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir