22 Temmuz 2017 , Cumartesi

İZMİR’DE ÖNCE ZEYBEK OYNADILAR ARDINDAN TÜRKİYE HARİTASI OLUŞTURDULAR

İzmir’ın Bayraklı Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı ilginç ve güzel bir şekilde kutladı. Symrna Meydanı’nda toplanan 2 bin 123 kişi önce zeybek oynadı, ardından Türkiye haritası oluşturdu.


İzmir’in Bayraklı Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı ilginç ve güzel bir şekilde kutladı. Symrna Meydanı’nda toplanan 2 bin 123 kişi önce zeybek oynadı, ardından Türkiye haritası oluşturdu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93.yıl dönümünü kutlamak için İzmir’in Symrna Meydanı’nda 2 bin 123 kişi biraraya geldi. Toplulukta 5 yaşındaki Arda Tekmen’den 78 yaşındaki Hatice Jokiçin’e kadar farklı yaşlardaki bir çok insan bir araya geldi.

Topluluk aynı anda zeybek oynadı ve ardından kırmızı beyaz dev Türkiye haritası oluşturdu.

GUINNES REKORLAR KİTABINA GİRMEK İÇİN BAŞVURUDA BULUNULDU

zeybekİnsanların oluşturduğu en büyük ülke haritası kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuruda bulunuldu.

Projeksiyonlar yardımıyla 540 metrelik beyaz perdeye Atatürk ve Cumhuriyet konulu 3D video mapping gösterisi yapıldı. Gösteri, seyredenler tarafından büyük ilgi gördü. Meydanda bulunanlar arasında gözyaşlarını tutamayıp ağlayanlar oldu.

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir