21 Ağustos 2017 , Pazartesi

Jandarma ve Sahil Güvenlik’te Görevden Uzaklaştırmalar Oldu

Bu sabah İçişler Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Jandarma Genel Komutanlığından 153 personel, Sahil Güvenlik Komutanlığından 112 personel görevden uzaklaştırıldı.


Bu sabah İçişler Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Jandarma Genel Komutanlığından 153 personel, Sahil Güvenlik Komutanlığından 112 personel görevden uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığında bu sabah flaş bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığından toplam 265 personel görevden uzaklaştırıldı. FETÖ / PDY soruştırması derinleştikçe kamu kurumlarından görevden almalar devam ediyor. FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilen personel ihraç ediliyor. FETÖ ile bağlantısı olduğu yönünde şüphe bulunan personel ise görevden uzaklaştırılıyor. Bu kapsamda bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığında, Jandarma Genel Komutanlığı personeli olan 153 kişi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli olan 112 Kişi görevden uzaklaştırıldı.

FETÖ KAPSAMINDA JANDARMA’DA 153 KİŞİ GÖREVDEN ALINDI

FETÖ soruşturması kapsamında Jandarma Genel Komutanlığında görevden uzaklaştırılan 153 persınel içinde 42 subay, 56 astsubay, 30 uzman jandarma çavuş, 17 uzman erbaş, 8 sivil memur bulunuyor.

FETÖ KAPSAMINDA SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI’NDA 153 KİŞİ GÖREVDEN ALINDI

Sahil Güvenlik Komutanlığında ise görevden uzaklaştırılan 112 personel içinde 52 subay, 58 astsubay, 1 uzman erbaş ve 1 sivil memur bulunuyor.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir