22 Temmuz 2017 , Cumartesi

Jandarma Sözleşmeli Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı

2016 yılının 7 Ekim tarihinde başvuruları tamamlanan Jandarma sözleşmeli astsubay alımı sonuçları açıklandı.


2016 yılının 7 Ekim tarihinde başvuruları tamamlanan Jandarma sözleşmeli astsubay alımı sonuçları açıklandı.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde sözleşmeli astsubay alımının başvuruları 9 Eylül’de başlamış, 7 Ekim tarihinde sona ermişti. Bay ve Bayan adayların başvuruları alınmıştı. Jandarma Genel Komutanlığı astsubay ihtiyacının karşılanması amacıyla başlayan ve biten başvuruların sonuçları açıklandı. 1 Ocak 1989 doğumlular başvuru yapabiliyordu. Ayrıca lisansüstü eğitim görenler de 1 Ocak 1984’te doğanlar başvuru yapabiliyordu. Bilindiği gibi Emniyet Genel Müdürlüğü10 bin özel harekat polisi alımında yapılmayan 1989 doğumlular için şartı TSK’nın tün birimlerine yapılan başvurularda yapılmaktadır.

jj

JANDARMA KOLAYLIK SAĞLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerinin adaylara sağladığı bu şartları, henüz devam eden 10 bin özel harekat polisi alımı içinde yapılması bekleniyor. Öte yandan Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde yapılan bütün başvurular ücretsizdi. Adaylar başvuru yaptıklarında herhangi bir ücret ödemediler. Emniyet Genel Müdürlüğüne yapılan her başvuru için 75 TL ödemek zorunda kaldılar. En çok eleştirilen konu Emniyet Genel Müdürlüğünün adaylarda hem yaş hem ücrette neden TSK birimlerine alınan personel gibi şartlar sunmadığı merak konusu. Adaylar Jandarma sözleşmeli astsubay alımı sonuçlarını Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesinden bakabilir.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir