26 Temmuz 2017 , Çarşamba

‘jeansBiri’ Hesabının Sahibi Gözaltında

Hakkından tüm yurt genelinde yakalama kararı çıkarılan “JeansBiri” adlı Twitter hesabının sahibi olan Ahmet Kemal A’nın, Gaziantep’te yakalandığı öğrenildi.


Hakkından tüm yurt genelinde yakalama kararı çıkarılan “JeansBiri” adlı Twitter hesabının sahibi olan Ahmet Kemal A’nın, Gaziantep’te yakalandığı öğrenildi.

Ahmet Kemal A, sosyal medyada “ Aksilahlanma” etiketini açtığı ve bunu kampanya gibi kullandığı gerekçesiyle Fetullahçı Terör Örgütü Üyeliği suçundan yakalama kararı çıkarılan, “JeansBiri” adlı Twitter hesabının sahibi Ahmet Kemal A’nın Gaziantep’te yakalandığı bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Bürosunun isteği üzere İstanbul Ceza Hâkimliğince yakalama kararı çıkarılan Ahmet Kemal A’nın önce Elazığ’daki evine gidildi, gidilen adreste bulunamayan JeansBiri Twitter hesabının sahibi Ahmet Kemal A’nın Gaziantep’te olduğu bilgisine ulaşıldı. Şehirdeki aramaları çoğaltan polis ekipleri, Ahmet Kemal A Şahinbey ilçesindeki bir adreste yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelinin ilk fırsatta İstanbul’a getirilmesi bekleniyor.

‘JEANSBİRİ’ FETÖCÜ MÜ?

soon2İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, “Aksilahlanma” etiketi ve kampanya başlatılmasına ilişkin gelen ihbar üzerine soruşturma başlatmıştı. Hesabın sahibi darbe girişimi nedeniyle kapatılan Elazığ’daki Özel Yavuz Selim Kolejinde çalışan Ahmet Kemal A. Olduğu öğrenilmiştir.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir