24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Kayseri ‘de FETÖ ‘ye Darbe

Kayseri FETÖ kadın yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda 8 kadın tutuklandı. Polisin yaptığı operasyonda 5 kadın ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.


Kayseri FETÖ kadın yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda 8 kadın tutuklandı. Polisin yaptığı operasyonda 5 kadın ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmalar devam ediyor. FETÖ terör örgütünün , Kayseri il genelinde kadınlara yönelik faaliyetlerini yürüten örgüt mensubu kadınlar, polisin yaptığı operasyonla gözaltına alındılar. Gözaltına alınan 13 kadından 8’i mahkemece tutuklandı.

2016-11-25-11-27-24KAYSERİ’DE FETÖ TUTUKLAMASI

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturmada FETÖ üyesi oldukları, örgüt içinde “abla” olarak görev yapıp örgüte çıkar sağladıkları, örgütün kadınlara yönelik medya aboneliklerini yaptıkları, örgüt için para topladıkları gerekçesiyle 672 sayılı KHK ile memurluklarına son verilen ve daha sonra 19 Kasım’da gözaltına alınan kadınlar , dün tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildiler. Mahkemeye sevk edilen 13 kadından 8 ‘i tutuklandı. FETÖ şüphelisi, Gülay Ö, Lütfiye K, Ahsen D, Nilgün B, Selenga S, Hatice K, Hanife N. ve Hülya B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. B.Y, R.A, Z.B, E.Ö. ve H.G ise çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir