27 Temmuz 2017 , Perşembe

Kılıçdaroğlu HDP’ye Yönelik Terör Operasyonuna İlişkin Açıklama Yaptı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP’li vekillerin gözaltına alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.


CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP’li vekillerin gözaltına alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muhalefet lideri Kılıçdaroğlu, terör operasyonu kapsamında HDP’li vekillere yönelik gözaltı ve tutuklama taleplerini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada: Demokrasiyi savunuyorsanız seçimle gelenlerin seçimle gitmesi gerektiğini savunmalısınız. Seçimle gelenleri yakalayıp hapse atacağım, mafya yöntemleriyle susturacağım’ derseniz o ülkeye barış gelmez.’ diyerek tepkisini dile getirdi.

Düşünen insanların, gazetecilerin, siyasetçilerin görüşleri ne olursa olsun hapse atılmasına karşı olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, CHP lehine tek bir cümle dahi kurmayan gazetecilerin haklarını da bizden başka kimse savunmuyor dedi.

Her zaman özgürlüğün ve demokrasinin savunucusu olduklarını ve terörle mücadeleye de destekçi olduklarını dile getiren Kılıçdaroğlu; Sivrisineklerle uğraşarak olmaz, bataklığı kurutacaksınız. ‘Musul’a gideceğiz diyorlar’, burnunuzun ucunda Kandil var, neden bir şey yapmıyorsunuz diyerek yapılan operasyonları eleştirdi.

 

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir