21 Ağustos 2017 , Pazartesi

Kolonya Duayeni Sabahattin Tuncer Öldü

Kolonyanın duayen ismi Sabahattin Tuncer, yaklaşık 10 gündür tedavi gördüğü hastanede, 93 yaşında hayata gözlerini yumdu. Yarın ikindi namazını müteakip Mamak’ta toprağa verilecek.


Kolonyanın duayen ismi Sabahattin Tuncer, yaklaşık 10 gündür tedavi gördüğü hastanede, 93 yaşında hayata gözlerini yumdu. Yarın ikindi namazını müteakip Mamak’ta toprağa verilecek.

Kolonyanın Türkiye’deki en bilinen adı Eyüp Sabri Tuncer markasının mucidi Sabahattin TUNCER dün tedavi gördüğü hastanede dünyaya gözlerini yumdu. Türkiye bir değerini daha kaybetti.

Sabahattin Tuncer yaklaşık 10 gündür hastanede tedavi görüyordu. Rahatsızlığının yaşının ilerlemesiyle oluşan rahatsızlıklar olduğu açıklandı.

KOLONYA DENİNCE İLK AKLA GELEN İSİM, SABAHATTİN TUNCER

Sabahattin Tuncer, doktorların yoğun çabasına rağmen kurtarılamadı. Çevresinde babacan, güler yüzlü ve içten biri olarak bilinen Sabahattin Tuncer öldüğünde 93 yaşındaydı. Türkiye’de kolonya denince ilk akla gelen isim Sabahattin Tuncerdi.

Mamak Ortaköy Mezarlığında ikindi namazını müteakip yoprağa verilecek Sabahattin Tuncer, evli olup iki çocuk babasıydı.

Ankara’da 100 yıldır kolonya üretimi yapan Tuncer ailesi, Eyüp Sabri Tuncer markasıyla kolonya sektöründeki yerini ve ağırlığını hep korudu. Sabahattin Tuncer, Eyüp Sabri Tuncer kolonyalarının yönetim kurulu başkanıydı.

Sabahattin TUNCER, verdiği bir mülakatta 1960 yılların başında şirketin başına babasının zorlamasıyla geçtiğini ancak daha sonrasında kendi isteğiyle şirketi yönetmeye devam ettiğini söylemişti.

Tuncer, Anadolu Ajansı’na 2007’de verdiği bir röportajda, babası Eyüp  Sabri Tuncer’in ısrarıyla 1960’lı yıllarda işin başına geçtiğini anlatmıştı.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir