26 Temmuz 2017 , Çarşamba

Konya’da Pavyonda Çalışan 5 Kadın Gözaltına Alındı

Konya’da bulunan bir pavyona Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından baskın düzenlendi. Pavyona yapılan baskında konsomatrislik yaptığı tespit edilen 5 Ukraynalı kadın gözaltına alınarak emniyete götürüldü. İşlemlerinin tamamlanmasına müteakip Göç İdaresi İl Başkanlığına teslim edilerek sınır dışı edilmeleri sağlanacak.


Konya’da bulunan bir pavyona Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından baskın düzenlendi. Pavyona yapılan baskında konsomatrislik yaptığı tespit edilen 5 Ukraynalı kadın gözaltına alınarak emniyete götürüldü. İşlemlerinin tamamlanmasına müteakip Göç İdaresi İl Başkanlığına teslim edilerek sınır dışı edilmeleri sağlanacak.

 

Konya’da gece saatlerinde hareketli saatler yaşandı. Konya’da bulunan bir pavyonda konsomatristlik yaparak para kazandığı tespit edilen Ukrayna uyruklu 5 kadın gözaltına alındı. Polis baskını ile gözaltına alınan 5 kadın sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi İl Başkanlığına teslim edilecek.

Edinilen bilgilere göre Konya Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerine gelen ihbar üzerine pavyona baskın düzenledi. Konya’nın Selçuklu ilçesinde yer alan bir pavyonda Ukrayna uyruklu 5 kadının kaçak olarak çalıştırıldığı yönünde ihbarı değerlendiren Ahlak Büro Amirliği ekipleri vakit kaybetmeden pavyona baskın düzenledi. Düzenlenen baskında 5 kadının konsomatrislik yaparak bu işten kazanç elde ettikleri tespit edildi. Gözaltına alınan kadınlar emniyet bürosuna götürüldü. Buradaki sorgularının ardından sınır dışı işlemlerinin yapılması için Göç İdaresine teslim edilecek.

Pavyonda konsomatrislik yaptığı tespit edilen Olena, Iryna, Olha, Halyna ve Katerya isimli Ukraynalı 5 kadın sağlık kontrolünden sonra Ahlak Büro Amirliğine götürüldü. Burada tamamlanan sorgularında Selçuklu ilçesinde çalıştıkları pavyonda konsomatrislik yaptıklarını itiraf ettiler. Ukraynalı kadınlardan Olha isimli kadının pavyon haricinde modellik ve gece klüplerinde DJ’lik yaptığı da ortaya çıktı. Sorgulama işlemleri tamamlanan kadınlar Göç İdaresi İl Başkanlığına teslim edildi.

 

Hakkında admin

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir