27 Temmuz 2017 , Perşembe

Korkut Özal Öldü

Korkut Özal öldü. Korkut Özal ‘ın cenazesine beklenmedik derecede yoğun katılım olduğu gözlendi. Korkut Özal , Turgut Özal ‘ın kardeşiydi ve aynı zamanda bir dönem bakanlık yapmıştı.


Korkut Özal öldü. Korkut Özal ‘ın cenazesine beklenmedik derecede yoğun katılım olduğu gözlendi. Korkut Özal , Turgut Özal ‘ın kardeşiydi ve aynı zamanda bir dönem bakanlık yapmıştı. korkut-2

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ‘ın kardeşi Korkut Özal öldü. 87 yaşında hayata gözlerini yuman Korkut Özal , yoğun katılımla toprağa verildi. Korkut Özal ‘ın cenazesine siyasiler büyük ilgi gösterdi. Cenaze Fatih Camisinden kaldırıldı. Korkut Özal ‘ın ölüm sebebi solunum yetmezliği ve dolaşım sistemindeki yetersizlik olarak açıklandı.

KORKUT ÖZAL ‘IN CENAZESİNDE SİYASİLER GEÇİDİ

Korkut Özal ‘ın cenazesine beklenenden çok fazla katılım oldu. Yakınları arasında en bilindik isim Korkut Özal ‘ın yeğeni Ahmet Özal’dı. Cuma Namazının ardından başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım , 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve birçok isim tabuta omuz verdi. Korkut Özal ‘ın cenazesine katılanlar arasında eski başbakan ve AK Parti Milletvekili Ahmet Davutoğlu , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ön sıralarda yer aldı. Ayrıca Sağlık Bakanı Recep Akdağ , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ,  İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan , eski Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katıldı.

KORKUT ÖZAL ‘IN CENAZE NAMAZINI MÜFTÜ KILDIRDI

Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazını İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran kıldırdı. Korkut Özal ‘ın tabutu Türk Bayrağı ile kaplandı. Korkut Özal ‘ın naaşı Topkapı Mezarlığına defnedildi.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir