26 Temmuz 2017 , Çarşamba

Korsanlar İnternete Erişimi Engelledi

Dünya genelinde internet yavaşladı. Twitter , PayPal, Pinterest gibi bir çok internet sitesine girişim engellendi .Bu eylemi gerçekleştiren DDoS saldırısı araştırılıyor.


Dünya genelinde internet yavaşladı. Twitter , PayPal, Pinterest gibi bir çok internet sitesine girişim engellendi .Bu eylemi gerçekleştiren DDoS saldırısı araştırılıyor.

 

Dünya çapında internet vavaşladı. Bir çok siteye girilemedi. Hackerlar evde internetle bağlantısı olan ne varsa ulaştı. IP ve DNS numarası bulunan her şeye erişim sağlandı. DDoS adı verilen yöntemi kullanan hackerlar sitelere giren kullanıcıların binlerce katı trafik yaratarak sitelerin alt yapısının çökmesine neden oldular.

Saldırı öylesine güçlüydü ki ABD’de internet aleminin yarısının platformlara giremediğini söyledi.  3-4 saat boyunca internete erişimi sağlanamadı.

bbb

MİRAİ YAZILIMI SAYESİNDE GERÇEKLEŞTİ

Mirai’nin şu an internete bağlı milyonlarca cihaza ulaşabileceğini iddia ediyor. Yani evimizde buzdolabından alarma, güvenlik kamerasından mikrodalgaya internet bağlantısı olan ne varsa  ulaşabiliyor.  Ancak güçlü şifreleri kırma da henüz yeterince etkili değil.

DDoS saldırısı eylül ayında da güvenlik kameralarına bağlanarak şifrelerini kırmıştı. Böylelikte tam 25 bin kameranın görüntüsüne ulaşmayı başarmıştı.

Mirai ise saniyede 620 GB’lık trafik yaratmış ve rekor kırmıştı. Kırdığı rekorla ilk kez 10 Ekim’de ortaya çıkmıştı. Şu an için en güçlü DDoS yazılımı Mirai.

ABD 8 KASIM İÇİN TEDİRGİN

ABD’de bir çok eyalette oylar internetten verilebiliyor. Yetkililer böyle bir saldırının tekrar gerçekleşmesinden endişeli.  Saldırı 8 Kasım’da gerçekleşirse oy verilmesi sırasında sıkıntı yaratabilir.

 

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir