KPSS Soruşturmasında Yeni Gelişme

KPSS soruşturmasında yeni gelişme ve İddianame gündeme oturdu. Şüpheliler içinde Fetullah Gülen’in akrabası Muhammet Sait Gülen de var.


KPSS soruşturmasında yeni gelişme ve İddianame gündeme oturdu. Şüpheliler içinde Fetullah Gülen’in akrabası Muhammet Sait Gülen de var.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2010 KPSS sorularını sızdırılmasına ilişkin soruşturma kapsamında “FETÖ/PDY üyesi olmak”, “ Resmi belgede sahtecilik” ile “ Kamu kurum ve kuruluşlarını maddi zarara uğratma” suçundan 91 kişi hakkında daha iddianame düzenlendi. İddianame Ankara 2.Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

2010 KPSS sorularının çalınıp sızdırılmasına ilişkin acılan soruşturma kapsamında 91 kişi daha iddianamede yer aldı. İddianamedeki şüpheliler arasında Fetullah Gülen’in Akrabası Muhammet Sait Gülen ve gazeteci Mehmet Baransu’nun ağabeyi Yalçın Baransu ile eşi de bulunuyor. İddianamenin kabulü halinde 2010 KPSS ’ye ilişkin açılan dava sayısı 5’e, bu davada yargılan kişi sayısı ise 475’e yükselecek.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir