21 Ağustos 2017 , Pazartesi

KYK Kredi ve Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Öğrenciler merakla KYK burs ve kredi başvurularının açıklanmasını bekliyor. Yaklaşık iki hafta önce başvurular sona erdi. KYK kredi ve burs sonuçlarının bu açıklanması heyecanla bekleniyor.


Öğrenciler merakla  KYK burs ve kredi başvurularının açıklanmasını bekliyor. Yaklaşık iki hafta önce başvurular sona erdi. KYK kredi ve burs sonuçlarının açıklanması heyecanla bekleniyor.

 

2016-2017 eğitim öğretim dönemi başladı. Üniversiteye yerleşen öğrenciler KYK tarafından verilen burs ve krediden yararlanmak için başvuruda bulundu. Öğrenciler heyecanla, KYK burs ve kredilerinin ne zaman açıklanacağını bekliyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumu bu heyecanlı bekleyiş için açıklamada bulundu: 15 Temmuz’dan sonra kapatılan üniversitelerin öğrencilerinin durumunu ve DGS tercih sonuçlarını belirlememiz gerekiyor. Sonuçlar belli olunca KYK burs ve kredi sonuçları da açıklanacak. Ancak sonuçların 28 Ekim’den önce açıklanması pek mümkün görünmüyor.

PEKİ KYK BURS VE KREDİ OLARAK ÖĞRENCİLERE NE KADAR VERECEK ?

Şu an hali hazırda burs ve krediden yararlanan öğrenciler 400 tl alıyor. Her yıl bu ücret bir miktar artıyor. Bu sene ise ücretlerin 40 tl arttırılarak 440 tl olması bekleniyor. Burs ve krediler her yıl ocak ayında alınmaya başlanıyordu. Ancak KYK’dan yapılan açıklamaya göre bu seneden itibaren öğrenciler ocak ayını beklemek zorunda değil. Burs ve krediler artık kasımdan itibaren verilecek.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir