26 Temmuz 2017 , Çarşamba

Mete Akyol Kimdir

81 yaşında hayata gözlerini yuman Mete Akyol , Türk basınının duayen isimlerindendi. Gazeteci, yazar Mete Akyol ‘u tanıyalım.


81 yaşında hayata gözlerini yuman Mete Akyol , Türk basınının duayen isimlerindendi. Gazeteci, yazar Mete Akyol ‘u tanıyalım.

Mete Akyol , 1935 yılında Ordu’da doğdu. Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakiltesi İngiliz Edebiyatı bölümünde yaptı. Mete Akyol , ilk olarak Ulus Gazetesinde çalışmaya başladı. Ulus Gazetesinden Hürriyet Gazetesine 1953 yılında transfer oldu. Hürriyet Gazetesinde Tarsus muhabiri olarak çalışmaya başladı.

METE AKYOL USTA BİR KALEMDİ

Mete Akyol , daha sonraki yıllarda Sabah, Günaydın, Dünya ve Öncü gazetelerinde muhabirlik, köşe yazarlığı ve genel yayın yönetmenliği görevlerini başarıyla üstlendi.

Mete Akyol , televizyon ekranlarında da birçok program yaptı. Başlıca program yaptığı kanallar arasında TV8, TRT2, TRT1 ve NTV bulunuyor.

Mete Akyol , Marmara Üniversitesi , İstanbul Üniversitesi ve Başkent Üniversitesinde gazetecilik dersleri verdi.

Mete Akyol ‘ un bugüne kadar yayınlanmış 6 kitabı bulunuyor.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir