Miras Evde 100 Kilogram Altın Buldu

Fransa’da ismini vermek istemeyen bir kişi varisi olduğu evde 100 kilogram altın buldu.


Fransa’da ismini vermek istemeyen bir kişi varisi olduğu evde 100 kilogram altın buldu.

Fransa’da bir kişi kendisine miras kalan evin farklı bölgelerine saklanmış 3,7 milyon dolar değerinde yani yaklaşık 100 kilogram altın buldu. Varisi olduğu eve yerleştikten sonra, varis mobilyaların altına monte edilmiş teneke madeni para kutularını buldu. Ardından evin çeşitli yerlerinde mühürlenmiş şişeler içerisinde çok sayıda altına ulaştı. Bunun üzerine varis evi dikkatli bir şekilde araştırmaya başladı ve evde gizlenmiş külçe altınlar ve altın çubuklar buldu.

Altınları bulan varis, Müzayedeci Nicolas Fierfort ile irtibata geçti. Altınların gerçekten çok iyi saklanmış olduğunu ifade eden müzayedeci, evden 5 bin altın parçası, kilogramlık 2 altın çubuğu ve birer kilogramlık 37 altın külçenin çıktığını ifade etti.

Altınların yasal olarak alındığı evde bulunan bir kağıt sayesinde ispatlandı. Ancak servetin sahibi bugüne kadar mal beyanında bulunmadığı için 3 yıl geriye dönük vergi ödenmek zorunda. Varis ise yüzde 45’lik miras vergisini ödecek.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir