24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Musul Operasyonunda Önemli Gelişmeler

Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya göre, Musul’a düzenlenecek hava harekatında anlaşma sağlandı.


Başbakan Binali Yıldırım açıklama yaptı. Musul’a düzenlenecek hava harekatında anlaşma sağlandı.

Afyon’daki AK Parti kampına katılan Başbakan Yıldırım, önemli açıklamalarda bulundu. TSK’nın hava gücünün gerek görüldüğünde, Musul operasyonuna tam destek vereceği öğrenildi. Bu konuda koalisyon güçleriyle mutabakat sağlandığı bildirildi.

barzaniBilindiği üzere Başika bölgesinde çok sayıda Türk bulunuyor. Bu Türk asıllı halkın tehdit edilmesi halinde veya bölgede beraber yaşayan farklı inanç ve mezhepteki halkın çatışması durumunda ya da doğrudan ülkemize yönelik bir tehdit oluştuğunda sadece Türk Hava Kuvvetleri ile koalisyon güçlerine destek olmakla kalmayıp doğrudan TSK güçleriyle kara harekatı düzenlenebilecek. Başbakan Binali Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: Yurt içinde ya da yurt dışında ülkemizin birliğini, bütünlüğünü, güvenliğini tehdit eden veya halkımızın huzurunu kaçıran tüm terörist eylemlere ve terör gruplarına karşı gereken tedbirler anında alınacaktır. Adı ne olursa olsun, ister IŞİD, PYD, YPG, PKK ister başka bir oluşum olsun, her türlü terör unsuru ve terörist eylem etkisiz hale getirilene kadar üstlerine gidilecek. Bunu yaparken de kimseye haber vermek, kimseden izin almak gibi bir durumumuz söz konusu değildir.

 

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir