24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Öğretmenlere Zorunlu Görevlendirme

ÖSYM , son dönemde sınav görevlerinde öğretmenlere zorunlu görevlendirmeler yapmaya başladı. Ancak aynı ÖSYM , 2016 yılında bir grup öğretmeni görevli havuzundan çıkartmıştı.


ÖSYM , son dönemde sınav görevlerinde öğretmenlere zorunlu görevlendirmeler yapmaya başladı. Ancak aynı ÖSYM , 2016 yılında bir grup öğretmeni görevli havuzundan çıkartmıştı.

ekran-alintisiÖSYM , yaptığı sınavlarda öğretmenlere istekleri dışında da görev vermeye başladı. Öğretmenler talep etmeleri dahilinde ÖSYM ‘nin yaptığı sınavlarda görev alabiliyorlardı. Ancak son dönemde öğretmenlere istemeseler dahi görevlendirmeler yapıldı ve görev iptal taleplerini faks ile yapmaları istenildi.

ÖSYM , ÖĞRETMENLERİ İSTEK DIŞI GÖREVLENDİRİYOR

ÖSYM , 2016 yılında aldığı bir kararla bazı br grup öğretmeni yapılan sınavlarda görevlendirme listesinden çıkarmıştı. Sınav görevlerinden çıkarılan öğretmenler Halk Eğitim Merkezlerinde çalışan öğretmenler, Mesleki Eğitim Merkezinde çalışan öğretmenler ve Bağımsız Anaokulunda çalışan öğretmenlerdi.

ÖSYM , 2016 yılında sınav görevlileri listesinden çıkardığı öğretmenleri henüz tekrar görevli havuzuna almadı. Ancak buna rağmen görevli eksiği sebep gösterilerek zorunlu öğretmen görevlendirmeleri yapılmakta.

ÖSYM ‘nin KPSS sınavlarında görevli öğretmen sıkıntısı çekmesine çare olarak 2016 yılında görevli havuzundan çıkardığı öğretmenleri tekrar görevli havuzuna dahil ederek çözüm bulması bekleniyor.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir