22 Temmuz 2017 , Cumartesi

ÖZEL KUVVETLERE BORDO BERELİ ALIMI ŞARTLARI VE BAŞVURU TARİHİ

Özel Kuvvetler Komutanlığı’na ilk kez Milli Savunma Bakanlığı tarafından, dışardan personel alacak. Özel kuvvetlere alınacak bordo bereliler, Milli Savunma Bakanlığı tarafından seçilecek.


Özel Kuvvetler Komutanlığı’na ilk kez Milli Savunma Bakanlığı tarafından, dışardan personel alacak. Özel kuvvetlere alınacak bordo bereliler, Milli Savunma Bakanlığı tarafından seçilecek.

Bakanlığın Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak alım, bir çok açıdan ilk olma özelliğinde. Özel Kuvvetler Komutanlığı personel ihtiyacına yönelik, Milli Savunma Bakanlığı muvazzaf subay ve astsubay alımı yapacağını açıkladı. Personel alımına ilişkin bir de afiş düzenledi. Düzenlenen afişte, darbe gecesi şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir’in fotografına yer verdi.

bbb

500 MUVAZZAF ASTSUBAY 200 MUVAZZAF SUBAY ALINACAK

İlk defa Milli Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen personel alımında, dışardan 200 muvazzaf subay ve 500 muvazzaf astsubay alınacak.

Muvazzaf subaylık için başvuru yapacak adayların, en az lisans mezunu olması ve ilgili KPSS türünden en az 50 alması istenecek.

Muvazzaf astsubaylık başvurusu için ise en az önlisans mezunu ve yine ilgili  KPSS puan türünden 50 almış olmaları istenecek.

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLIYOR

Başvurular 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Başvuruya ilişkin detaylar için Milli Savunma Bakanlığı internet sitesini takip edebilirsiniz.

 

Özel Kuvvetler Komutanlığı personel alımları şimdiye kadar Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılıyordu. Bu kez Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak personel alımı bir çok açıdan ilk olma özelliğinde.

TSK tarafından yapılan alımlar gönüllülük esasına dayanıyordu. Bordo bereli olmak isteyen adaylar yoğun kurs ve eğitimden geçiriliyordu. Başarılı olan adaylar Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görev alabiliyordu.

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir