PKK ‘ya Van Erciş’te Büyük Darbe

Güvenlik güçlerince Van Erciş ‘de yapılan ev araması esnasında PKK terör örgütünün sözde Erciş sorumlusu öldürüldü.


Güvenlik güçlerince Van Erciş ‘de yapılan ev araması esnasında PKK terör örgütünün sözde Erciş sorumlusu öldürüldü.

Van’ın Erciş ilçesinde güvenlik güçlerince yapılan operasyonla PKK’ya büyük darbe vuruldu. Van Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Van İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri , Cumhuriyet savcısının talimatı ile Erciş ilçesine bağlı Düvenci Mahallesinde ev araması gerçekleştirdi. Ev aramasının gerçekleştirildiği esnada Jandarma ekipleri bir grup şahsın kaçmaya çalıştığını tespit etti. Kaçmaya çalışan şahıslar Jandarmanın dur talimatına uymayarak koşmaya devam ettiler .

SÖZDE ERCİŞ SORUMLUSU TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bunun üzerine, şahısların terör örgütü mensubu olduğundan şüphelenerek havaya ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin havaya ateş açmasına ateşle karşılık veren teröristlerle çatışma çıktı. Çıkan çatışma sonucunda 3 terörist ölü olarak ele geçirildi. Ölü olarak ele geçirilen teröristlerden birinin, yapılan araştırmada terör örgütünün sözde Erciş sorumlusu olduğu tespit edildi. Yapılan ev aramasında 1 adet M16 tipi piyade tüfeği, 2 adet Kaleşnikof marka piyade tüfeği, 2 tabanca, 1 telsiz , 6 el bombası ve çok sayıda patlayıcı düzeneği bulundu. Ölü olarak ele geçirilen sözde Erciş sorumlusu teröristin , geçtiğimiz yıl bir korucunun şehit edilmesi, içinde bulunduğumuz yıl içerisinde bir muhtarın şehit edilmesi, Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı pay Jandarma Karakolu’na yönelik bombalı araçla yapılan saldırıda 1 asker ve bir köy korucusunun şehit edilmesi eylemlerini bizzat planladığı, bu eylemlerin çoğuna da bizzat iştirak ettiği biliniyor.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir