21 Ağustos 2017 , Pazartesi

PKK’lı Teröristler Kerkük’te

IŞİD’in dün sabahki Kerkük baskını üzerine peşmergenin PKK’yı, sözde yardım amaçlı bölgenin farklı yerlerine konuşlandırdığı bildiriliyor. PKK’lı teröristlerin kente girerken çekilmiş fotoğrafları da yayınlanıyor. PKK’lı teröristlerin Kerkük’te olduğu biliniyor.


IŞİD’in dün sabahki Kerkük baskını üzerine peşmergenin PKK’yı, sözde yardım amaçlı bölgenin farklı yerlerine konuşlandırdığı bildiriliyor. PKK’lı teröristlerin kente girerken çekilmiş fotoğrafları da yayınlanıyor. PKK’lı teröristlerin Kerkük’te olduğu biliniyor.

Peşmerge kontrolünde olan Kerkük’e dün IŞİD militanları saldırdı. Çatışmalar akşama kadar devam etti. Gün boyu devam eden çatışmalara PKK’nın da dahil olduğu ve peşmergeye yardım ettiği söyleniyor. Musul operasyonu devam ederken IŞİD’in, peşmergenin elindeki Kerkük’e saldırması ve PKK’dan destek alması dikkat çekici olarak değerlendiriliyor.

pkk2Bölgedeki karışık durumdan faydalanıp PKK’nın daha önce Suriye’deki PYD örneğinde olduğu gibi meşrulaştırılmak istendiği belirtiliyor. Bilindiği gibi ABD, PKK’lı teröristlerin Musul harekatına dahil olmasına olumsuz bakmıyordu. Fakat Türkiye’nin kesin tepkisi sonucu PKK’nın operasyona dahil edilmeyeceği belirtildi. PKK’lılar şimdilik Musul’daki duruma dahil olmasalar da Şengal bölgesinde hazır durumda bekliyorlar.

Teröristler daha önce iki bin kişiyle Musul’daki harekata dahil olmak istediklerini ve bunu Kerkük üzerinden yapmak istediklerini dile getirmişlerdi.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir