22 Temmuz 2017 , Cumartesi

PYD / YPG’ye Büyük Darbe

Terör örgütü PYD / YPG’ye Halep yakınlarında büyük darbe vuruldu. Türk Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları 18 PYD / YPG terör örgütünün kullandığı hedefi vurdu.


Terör örgütü PYD / YPG’ye Halep yakınlarında büyük darbe vuruldu. Türk Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları 18 PYD / YPG terör örgütünün kullandığı hedefi vurdu.

Suriyenin Halep kenti yakınlarında bulunan Maarrat Umm Hawsh kasabasına Türk Silahlı Kuvettlerince      ( TSK ) dün yapılan hava harekatıyla YPG/ PYD terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı belirlenen 18 hedefin ateş altına alınarak imha edildiği açıklandı.

PYD/ YPG’YE TAVİZ VERİLMEYECEK

Türkiye, PKK’nın kolu veya uzantısı olarak gördüğü PYD/ YPG terör örgütüne müsamaha gösterilmeyeceğini, gerekli görülen durumlarda müdahaleler yapılacağını devletin en tepesindeki ağızlardan defalarca dünyaya duyurmuştu. Türk Silahlı Kuvvetlerince   ( TSK ) yapılan açıklamanın detaylarına bakıldığında, Halep yakınlarındaki belirtilen bölgede tespit edilen PYD/YPG terör örgütü militanlarının tespit edilmesi sonucunda Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca 11’i zırhlı araç ve bina, 7’si ise hareketli hedef olan toplam 18 hedefin imha edildiği belirtilmiştir.

Hava harekatı dün gece 21.11-23.59 saatleri arasında yapılmış ve bombardımanın bitiminden sonra savaş uçaklarımız güvenli olarak bağlı bulundukları üslere dönmüşlerdir.

HALEP’E YERLEŞMEYE ÇALIŞIYORLAR

Suriye ve Iraktaki yönetim boşlukları ve iç savaştan faydalanmaya çalışan PYD / YPG terör örgütü Amerika’nın da IŞİD ile mücadelede kendilerini desteklemesiyle beraber Türkiye’nin milli güvenliği ve çıkarlarına aykırı olan kürt devleti kurma  çabalarına son dönemde ivme kazandırdı. Halep de terör örgütünün hakimiyet kurmak istediği yerlerden biri olarak öne çıkıyor. Ancak Türkiye’nin kararlı tutumu terör örgütünü bu anlamda oldukça engelliyor.

Hakkında admin

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir