Recep Tayyip Erdoğan Belarus ‘ta

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi ziyaret kapsamında Belarus ‘a gitti.


2016-11-11-15-30-50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi ziyaret kapsamında Belarus ‘a gitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi bir ziyaret gerçekleştirmek amacıyla Belarus ‘a gitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Belarus ‘un Minsk Havalimanında resmi törenle karşılandı. Belarus Başbakanı, Minsk Havalimanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ı bizzat kendisi karşıladı. Karşılamada ayrıca Minsk Büyükelçisi ve diğer Türk yetkililer hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , saat 10.50 ‘de özel uçakla Belarus ‘ a gitti. Erdoğan ‘ a eşi Emine Erdoğan , Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş , Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve üç bakan daha eşlik etti.

BELARUS , ERDOĞAN ‘I AĞIRLIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın Belarus ziyareti günübirlik olacak. İkili görüşme Bağımsızlık Sarayında gerçekleşti. Belarus Başbakanı ile yapılan görüşmede , iki ülkede arasındaki ticari faaliyetlerin artırılması ve küresel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikili görüşme sonrasında , karşılıklı bakış açısının iyi olduğunu , ziyaretten sonra ikili ilişkilerin daha da gelişeceğini belirtti. Ayrıca Erdoğan , iki ülke arasındaki ticaret hacminin 1 milyar dolar çıkması gerektiğini söyledi.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir