22 Ağustos 2017 , Salı

Rıza Sarraf Davasında Yeni Belgeler

İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf’ın 75 yıl hapis istemiyle yargılandığı davaya 600 bin yeni belge eklendiği iddia edildi.


İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf’ın 75 yıl hapis istemiyle yargılandığı davaya 600 bin yeni belge eklendiği iddia edildi.

Davaya giren deliller, gizli kalmak şartıyla dosyaya eklendi. Dahil edilen belgeler arasında Sarraf’ın banka işlemlerine ait dekontlar, elektronik postalar ve ticari kayıtlarına dair bir çok bilgi bulunuyor.

Dava sürecine dahil edilen yeni belgeler mahkeme kararıyla tamamen gizli tutulmak isteniyor. Rıza Sarraf’ın avukatları ise bu yasağın kalkmasını talep ediyor. Avukatlar Rıza Sarraf davasına eklenen yeni belgelerde adı geçen bazı kişilerin ABD dışında olduğunu ve kişilerin tanıklığına başvurulabilmesi için bu yasağın kalkmasını talep ettiklerini bildiriyor. Ancak avukatların isteklerinin mahkeme tarafından ne zaman değerlendirileceği bilinmiyor.

ebruuReza Zarrab olan ismini Rıza Sarraf olarak Türkçeleştiren iş adamı 1983 yılında Tebriz’de dünyaya gelmiştir ve Türkiye vatandaşıdır. 2010 yılında ünlü şarkıcı Ebru Gündeş ile evlenmiş ve bu evlilikten Alara Sarraf isimli bir kız çocuğu olmuştur. 2016’da ABD’nin Miami kentinde bankacılık sahtekarlığı, kara para aklamak ve ABD’nin İran yaptırımlarını ihlal etmek suçlamaları ile göz altına alınmış, devam eden davada 75 yıla kadar hapis istemiyle tutuklanmıştır ve tutukluluğu halen devam etmektedir. Son dönemde ünlü sanatçı Ebru Gündeş’in Rıza Sarraf’tan boşanmak için talep de bulunduğu biliniyor.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir