Rusya İle Vize Kalkıyor

Mevlüt Çavuşoğlu Rus mevkidaşı Lavrov ile görüştü. Görüşme sonrası iki bakanın katılımıyla basın toplantısı düzenlendi. Lavrov, Rusya ile Türkiye arasında vizelerin yakında kalkacağını söyledi.


Mevlüt Çavuşoğlu Rus mevkidaşı Lavrov ile görüştü. Görüşme sonrası iki bakanın katılımıyla basın toplantısı düzenlendi. Lavrov, Rusya ile Türkiye arasında vizelerin yakında kalkacağını söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşen Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov müjdeyi verdi. Lavrov görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye ile normalleşme sürecinin devam ettiğini söyledi. Normalleşme sürecinin daha da gelişmesi için Rusya olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

RUSYA İLE VİZELER YAKINDA KALKACAK

Lavrov , vizelerin kalkması konusunda iki ülkenin güvenlik birimlerinin bundan sonra daha sıkı çalışarak, bazı küçük pürüzleri gideceklerini, bu pürüzler giderildikten sonra vizelerin kalkması için ortada bir engel kalmayacağını sözlerine ekledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov , Türkiye ile Rusya’nın ticaret hacminin geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Bununla ilgili iki ülke bakanlıklarının çalıştığını ve kısa sürede uçak krizinden önceki ticaret hacmine yaklaşmış olacağını umduğunu, hatta amaçlarının önceki ticaret hacmini de geçmek olduğunu ifade etti.

Bilindiği gibi Rusya ile Türkiye arasında birçok kalemde ithalat ve ihracat yapılıyor. Türkiye’den önemli miktarda sebze ve meyve Rusya’ya ihraç ediliyor. Ayrıca Rusya ile imzalanan anlaşma çerçevesinde Akkuyu nükleer santrali’nin proje çalışması devam ediyor. Tüm bu ithalat ve ihracat ürünleri dikkate alındığında, Rusya ile ticari ilişkilerin artarak devam etmesi Türkiye’nin ekonomisi açısından önemli bir yer tutuyor.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir