24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Sabahattin TUNCER Kimdir? Neler Katmıştır?

Narenciye çiçeğinin kokusunu esansa çeviren ilk kişi olan Sabahattin TUNCER, Eyüp Sabri Tuncer kolonyalarının yönetim kurulu başkanlığını yürütüyordu. 1923 yılında doğan Sabahattin TUNCER, evli ve iki çocuk babasıydı.


Narenciye çiçeğinin kokusunu esansa çeviren ilk kişi olan Sabahattin TUNCER, Eyüp Sabri Tuncer kolonyalarının yönetim kurulu başkanlığını yürütüyordu. 1923 yılında doğan  Sabahattin TUNCER, evli ve iki çocuk babasıydı.

SABAHATTİN TUNCER KİMDİR?

Sabahattin TUNCER, Ankara’da 29 Ekim 1923’de dünyaya gözlerini açtı. Sabahattin TUNCER, evli ve iki çocuk babasıydı. Vefat etmeden öce Eyüp Sabri Tuncer Kolonyalarının Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyordu. Sabahattin TUNCER, babasının kolonya şirketinin başına 1960’lı yıllarda yine babasının baskısı sonucunda geçtiğini ancak daha sonrasında severek işine devam ettiğini bir röportajda söylemişti. Kolonya esansını kendisi üreterek, bir ilke imza atan Sabahattin TUNCER, kolonyanın nasıl yapıldığını üniversitedeki öğretim görevlileri ile beraber çalışarak incelemiş ve laboratuvarlarda formüller bularak sektöre bambaşka bir çehre katmıştı. Eyüp Sabri Tuncer firmasının ikinci nesil temsilcisi olarak öne çıkan Sabahattin TUNCER, şirkete büyük katma değer sağladı. Narenciye çiçeğinin kokusunu esansa dönüştürerek bir ilki gerçekleştirmişti.

SABAHATTİN TUNCER VEFAT ETTİ

Kolonyanın duayeni, kolonyanın efsane ismi Sabahattin TUNCER, 10 gündür ilerleyen yaşından dolayı ortaya çıkan rahatsızlıklardan dolayı hastanede tedavi altındaydı Sabahattin TUNCER, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, hayata gözlerini yumdu.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir