24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’e Tazminat Davası Açtılar!


15 Temmuz darbe girişinde, büyük bir kahramanlık göstererek, darbe yapmak isteyen komutanı alnında vuran Ömer Halisdemir, sonrasında şehit edilmişti. Ancak, öldürdüğü Komutanın Eşi, 90 Bin TL Tazminat davası açtı. Ömer Halisdemir’in babası da, Türkiye’nin bunu duyması için hemen gerekli yerlere başvurdu…

 

15 Temmuz darbe gecesinde, büyük bir cesurluk göstererek, darbe yapmak için gelen Komutanı alnından vuran Ömer Halisdemir için Tazminat Davası açıldı. Halidemir’in babası Hüseyin Halisdemir ise herkesin duyması için önce Mahkemeye başvurdu, sonrasında haberler aracılığıyla bunu duyurdu. Tazminat davasını açanlar ise, vurduğu Darbeci Komutanın eşi ve ailesi. Bu durum herkesi şaşırttı. Darbeci komutanın eşinden gelen 90 Bin TL tazminat şikayetinin, neye dayanarak ve ne amaçla açıldığı, insanlar tarafından da büyük bir merakla bekleniyor. Ömer Halisdemir 30 asker tarafından vurularak öldürüldü. Ama darbeci komutanı öldürmüştü.Şimdi ise darbeci komutanın eşi, Halisdemir adına Tazminat davası açıldı.

 “ Halisdemir’in Babası Herkes Duysun! “

Hüseyin Halisdemir ise hemen gerekli yerlere başvurarak, herkesin duyması gerektiğini savundu. İnsanlar ise bu duruma nasıl cüret edilir diyerek, büyük tepki gösterdiler. Halisdemirin darbeyi bir bakıma azaltmasından sonra Şehit olması, herkesi üzmüştü. Ama sonrasında öldürdüğü komutanın Eşi tarafından açılan tazminat davası ise büyük hayal kırıklığına yol açtı.

Hakkında admin

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir