21 Ağustos 2017 , Pazartesi

TÜRKİYE’NİN İLK YÜZ NAKİLLİ İSMİ UĞUR ACAR’A CİNAYET SUÇLAMASI

Türkiye’nin ilk yüz nakilli ismi olan Uğur Acar’a ‘kasten adam öldürmek’ suçundan cinayet davası açıldı.


Türkiye’nin ilk yüz nakilli ismi olan Uğur Acar’a ‘kasten adam öldürmek’ suçlaması ile cinayet davası açıldı.

Uğur Acar ve iki arkadaşına, iki yıl önce bozulan arabasını yakmak isterken alev alarak can verdiği iddia edilen arkadaşları Ramazan Kaya’ yı kasten öldürmek suçundan dava açıldı.

Antalya’da yaşanan olayda; Uğur Acar, Ramazan Kaya ve iki arkadaşı alkol aldı. İlerleyen saatlerde Ramazan Kaya aracına binerek evine gitmek istedi. Ancak araç çalışmadı. Aracın çalışmaması üzerine sinirlenen Ramazan Kaya, bagajdaki benzini dökerek aracını yakmak istedi. Dökülen benzin Ramazan Kaya’ya da geldi. Kaya’nın ağzında bulunan sigara, benzinin alev almasına yol açtı. Arkadaşlarının çabalarıyla alevler söndürüldü. Ancak ağır yaralanan Kaya kurtarılamadı.

Ramazan Kaya’nın ölümü üzerine başlatılan soruşturmada Uğur Acar ve olay yerindeki diğer iki kişi için ‘kasten adam öldürme’ suçlamasıyla dava açıldı. 13 Ekim’de ilk duruşması gerçekleştirilen davaya Uğur Acar katılmadı. Mahkeme heyeti davaya katılmayan Uğur Acar’ın bir sonraki davaya zorla getirilmesi kararı aldı.

Acar ise davadan haberi olmadığını, adres değişikliği nedeniyle mahkemenin tebliğinin kendisine ulaşmadığını dile getirdi. İlk duyduğunda olayın şaka olduğunu düşündüğünü söyleyen Acar, e-devletten kontrol ettiğimde doğru olduğunu anladım, olaydan sonra verdiğim ifadedeki gibi, olay tamamen kazaydı, Ramazan benim arkadaşımdı diye konuştu.

Uğur Acar 2012 yılında Türkiye’de gerçekleştirilen ilk tam yüz nakli ile yeni bir yüze kavuşmuştu. Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştiren başarılı operasyonda, tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Ahmet Kaya’nın yüzü Uğur Acar’a nakil edilmişti.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir