27 Temmuz 2017 , Perşembe

Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Hattı

Üsküdar Ümraniye Çekmeköy metro hattı çok yakında hizmete açılacak. Ümraniye trafiğinde büyük rahatlama yaratması bekleniyor.


Üsküdar Ümraniye Çekmeköy metro hattı çok yakında hizmete açılacak. Ümraniye trafiğinde büyük rahatlama yaratması bekleniyor.

İstanbul’a bir metro hattı daha geliyor . istanbullular artık istedikleri yerlere daha hızlı gidebilecekler. Özellikle Ümraniyeliler’in merakla açılmasını beklediği Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy metro hattı yakında açılacak. Metro hattının işçilik bölümü büyük oranda bitti. 24 saat esasına göre bitimi için çalışılan metro hattı, yakında İstanbulluların hizmetine sunulacak .

2016-11-24-20-35-41METRO HATTI YAKINDA HİZMETE AÇILACAK

Yapılacak metro hattı ile Ümraniye’deki araç yoğunluğunun büyük oranda rahatlayacağı tahmin ediliyor. Yeni metro hattı Türkiye’de bir ilk olacak . Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı olacak olan Üsküdar – Ümraniye  -Çekmeköy metro hattı Ocak ayında hizmete açılacak. Ümraniyeliler, özellikle iş başlangıç saatlerinde ve iş çıkış saatlerinde trafikte artık sinir krizi geçirecek hale geldiler. Duruma müdahale eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi çözümü metro hattında buldu. İlk sürücüsüz metro hattı olan Üsküdar- Ümraniye – Çekmeköy metro hattı toplam 20 kilometrelik mesafede yolcu taşıyacak. Metro hattında tek yöne saatte 65 bin yolcu taşınması hedefleniyor.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir