26 Temmuz 2017 , Çarşamba

Vahdettin İnce ‘den Şok Sözler

Vahdettin İnce katıldığı bir TV programında şok sözler sarf etti. Vahdettin İnce ne söyledi ? Vahdettin İnce kim ?


Vahdettin İnce katıldığı bir TV programında şok sözler sarf etti. Vahdettin İnce ne söyledi ? Vahdettin İnce kim ?

Vahdettin İnce, CNN TÜRK televizyonunda katıldığı bir programda şok sözler sarf etti. Vahdettin İnce söylediği sözlerle hem orogram konuklarını hem de ekran başındaki izleyicileri şaşırttı.

2016-11-18-13-43-13

VAHDETTİN İNCE NELER SÖYLEDİ ?

Vahdettin İnce , Şirin Payzın ‘ın programına konuk oldu. Programda söz sırası kendisine geldiğinde, 18 yaşının altındaki bir kız çocuğunun dini nikahla evkendirilmesi durumunda, o nikahın da resmi kıyılan nikah gibi yeterli ve geçerli olduğunu savundu. Programın diğer konukları bu sözlere tepki gösterdi. Vahdettin İnce ‘nin bu sözleri sosyal medyada da tepki çekti.

Vahdettin İnce konuşmasında, reşitlik kavramının Avrupa’daki algısı ile Türkiye’deki algısının farklı farklı olduğunu, kız çocukları için bizim kültürümüzde reşitliğin çocuğun adet görmesiyle eş zamanlı başladığını iddia etti. Türkiye’deki mevcut yasaların toplum kültürü göz önüne alınmadan , çeviri yöntemiyle yapıldığını söyledi.

VAHDETTİN İNCE KİM ?

Vahdettin İnce, 1961 yılında Van İlinin Erciş İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erciş İlçesinde, lise öğrenimini Muş İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini Erzurum Üniversitesi Arap dilleri ve Edebiyatları bölümünde yaptı.

Vahdettin İnce 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti 3. sıra milletvekili adayıydı.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir