27 Temmuz 2017 , Perşembe

Vinç Okul Çatısını Yıktı

İzmir’de gece boyunca devam eden fırtına ve sağanak yağışın etkisiyle vinç devrildi. İnşaatın yanında bulunan okulun çatısına devrilen vinç, çatıyı yıktı.


İzmir’de gece boyunca devam eden fırtına ve sağanak yağışın etkisiyle vinç devrildi. İnşaatın yanında bulunan okulun çatısına devrilen vinç, çatıyı yıktı.

Şiddetli rüzgar etkisiyle, Mavişehir semtinde inşaatı devam eden rezidans yapımında kullanılan 50 metre uzunluğundaki vinç devrildi. Devrilen vinç, inşaatın yanındaki Emlakbank  Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nin çatısını yıktı. Olayın gece meydana gelmiş olması büyük bir faciayı önledi. Her şeyden habersiz sabah okullarına gelen öğrenci ve okul çalışanları gördükleri manzara karşısında şaşkına döndüler. 900 öğrencisi ve 60 öğrencisi olan okulda okullar tatil edildi. Okulun derslikleri ve spor salonu hasar gördü.

izmir

Eski Okul Aile Birliği Başkanı Mine Topçu, inşaatın iki yıldır devam ettiğini ve okulda zaman zaman titreşim ve sarsıntıya neden olduğunu, ancak inşaat yetkililerinin bu konuya çözüm bulamadıklarını ifade etti.

İnşaat yetkilileri ise vincin fırtına ve rüzgara karşı ayarlı olduğunu ancak ters rüzgar nedeniyle devrilmiş olabileceğini öne sürdüler.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir