24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Kaş Bir Başka!

Antalya’ nın Kaş ilçesi muhteşem doğası, eşsiz huzuru ile Türkiye’nin turizm cennetleri sıralamasında her zaman en üst sıralarda olacak.


Antalya’ nın Kaş ilçesi muhteşem doğası, eşsiz huzuru ile Türkiye’nin turizm cennetleri sıralamasında her zaman en üst sıralarda olacak.

Size cennet şehir Antalya’nın eşsiz bir yerini tasvir etmeye çalışacağım. Evet bu eşsiz yer, Antalya’nın Kaş ilçesi. Kaş’a gitmek için biraz meşakkatli bir yola katlanmanız gerekecek. Kaş, Antalya merkezden kendi arabanızla yaklaşık üç buçuk saat sürüyor ve yaklaşık 40 kilometrelik virajlı ve dar yol da cabası. Ancak gittiğinizde göreceksiniz buna değecek. İlk yorgunluğu attıktan sonra sevdiğinize ilk söyleyeceğiniz söz ” iyi ki gelmişiz ! ” veya ” biz buraya daha önce niye gelmedik ! ” olacak. Evet iddialıyım bu konuda.

KAŞ, BAKİRLİĞİNİ KORUYAN ENDER YERLERDEN BİRİ

Kaş, bakirliğini koruyan ender muhteşemlerden biri. Bence en önemli özelliği, bir yer düşünün ki, hem eğlence zirvede hem de sakinlik ve huzur doyasıya tadılabiliyor olsun. Yok canım abartıyor diyebilirsiniz ama iki sokak ötede çılgınlar gibi eğlenen insanlar düşünün ve sizin de huzur ve dinginlikle marina da oturabildiğinizi. Veya tersten bakalım olaya , doyasıya eğlendikten sonra sadece 100 metre öteye yürüdüğünüzde inanılmaz bir sakinliğe giriyorsunuz. Sakinlikten kastım insanın olmayışı değil, tam tersine yine insan kalabalığı var ama ortam çok sakin.
Kaş’ta öyle her şey dahil konseptli beş yıldızlı oteller yok. Her yerde küçük, sevimli, temiz butik oteller mevcut. Konsept ise oda – kahvaltı. Butik oteller genelde yamaçlarda kurulu olduğundan,kahvaltınızı az nemli, çiçeklerle bezenmiş, tertemiz deniz manzarasında yapıyorsunuz. Sonra dünyaca ünlü kaputaj plajına gidip, muhtemelen Türkiye’nin en temiz denizine giriyorsunuz. Deniz keyfi bitince ilçe merkezinde balık yiyip, eğlence veya kafa dinleme bölümüne geçiyorsunuz.
Kaş’a yakın olan Demre ilçesine havaalanı yapılacağı yönünde bilgeler geldi kulağıma, havaalanı yapılırsa bu güzelliğin bozulacağı gibi garip bir his var içimde. Doğrusunu söylemek gerekirse, bu korkumdan dolayı havaalanı yapılmasını hiç mi hiç istemiyorum. Gülü seven dikenine katlansın diye düşünenlerdenim. Çünkü gül belki dikensiz olsaydı gül olmazdı …
Hazır Kaş’a gitmişken bi sonraki yazımız da Kaş’ın bir mahallesi olan Kalkan’a gidelim ve özelikle İngiliz turistlerin orayı niçin tercih ettiklerini anlatalım, ne dersiniz ?

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Sosyal Medya Bağımlılığı Panik Atak Sebebi!

Çağın hastalığı Sosyal Medya! Teknolojinin baş döndürücü gelişimi hayatımıza sağladığı faydaları kadar, başımıza açtığı belaları ile de tartışma konusu olmaya devam ediyor. Gelişen teknoloji yaşam tarzı ve gündelik alışkanlıklarda hızlı değişikliklere neden oluyor. Peki insan metabolizması bu hızlı değişime ne kadar ayak uydurabiliyor? Bu soru uzun bir süredir uzmanların araştırmalarının temelini oluşturuyor. Ancak araştırma sonuçları, ne yazık ki teknolojinin sunduğu nimetler gibi ışık saçmıyor!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir