22 Temmuz 2017 , Cumartesi

ALEYNA TİLKİ İÇİN BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

16 yaşında olan Aleyna Tilki içkili mekanlarda şarkı söylemesi bakanlığı harekete geçirdi. Bakanlık verdiği kararla Aleyna Tilki 18 yasına kadar içkili mekanlarda şarkı söyleyemeyecek.


16 yaşında olan Aleyna Tilki içkili mekanlarda şarkı söylemesi bakanlığı harekete geçirdi. Bakanlık verdiği kararla Aleyna Tilki 18 yasına kadar içkili mekanlarda şarkı söyleyemeyecek.

Son dönemlerde Cevapsız Çınlama şarkısı ile popüler olan Aleyna Tilki 16 yasında alkollü mekanlar şarkı söylemesi ve görüntülerinin sosyal medyaya düşmesi, Türkiye’de gündem olmuştu. Gündem olan konuyla ilgili Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti.

Bakanlık İzin Vermedi

aleyne2

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, geçtiğimiz günlerde Aleyna Tilki’nin ailesi ile bir görüşme yaptı. Yetkililer; kanunlara göre ailenin izni olsa bile reşit olmayan bir çocuğun alkollü mekanlarda gece çalışmasının mümkün olmadığını dile getirdi. Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri bunun çocuk istismarı sucuna gireceğini belirtti. Bu arada Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 18 yas altı çocukları çalıştıran içkili mekanları denetim altına aldı. Türkiye kanunlarına göre reşit olmayan çocukları içkili mekanlarda çalışması yasaktır.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

Amine Gülşe ile Mesut Özil Arasında Eski Sevgili Krizi

Dünyaca ünlü Türk futbolcu Mesut Özel ile sevgilisi Amine Gülşe arasında eski sevgili krizi patlak verdi. İngiltere’de Arsenal’de forma giyen başarılı Futbolcu Mesut Özil, Alman şarkıcı Mandy ile 4 yıla yakın aşk yaşamıştı. İkilinin gizli gizli görüştüğü iddiası, Amine Gülşe’yi çileden çıkardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir