27 Temmuz 2017 , Perşembe

Almanya’da Kuş Gribi Paniği

Tarım Bakanlığı’ndan yapılan açkıklamaya göre, Almanya’da bir tesiste kuş gribi virüsü olarak bilinen H5N8 virüsüne rastlandı.


Tarım Bakanlığı’ndan yapılan açkıklamaya göre, Almanya’da bir tesiste kuş gribi virüsü olarak bilinen H5N8 virüsüne rastlandı.

Schleswig-Holstein Tarım Bakanlığı olayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada tesiste yapılan inceleme sonucu kuş gribi virüsüne rastlandığı ifade edildi. Tedbir amacıyla kümeste bulunan tüm hayvanların itlaf edildiği ifade edilen açıklamada, tesisin 7 kilometre çevresinin izleme bölgesi, 3 kilometre çevresinin ise yasak bölge ilan edildiği belirtildi.

Virüsün yayıldığını ifade eden Schleswig-Holstein Tarım Bakanı Robert Habeck, diğer eyeletler ile temasta olduklarını ve gerekli kararları almak için çalıştıklarını bildirdi. Bakan herkesten tavuklarını kümeste tutmalarını istedi.

BAŞKA BİR EYALETTE DAHA KUŞ GRİBİ ORTAYA ÇIKTI

Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde de kuş gribi  virüsüne rastlandığı duyuruldu. Kapalı olan tesise H5N8 virüsünün nasıl girdiği henüz bilinmiyor. Bu konudaki araştırmalar sürdürülüyor.

Almanya Tarım Bakanı Christian Schmidt, ortaya çıkan kuş gribi virüsüne karşı gerekli tedbirleri aldıklarını ifade etti. Bakan kriz masası oluşturduklarını ve hızlı bir şekilde karar vermeleri gerektirdiğini dile getirdi.

 

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Virüslerle İle İlgili Devrim Niteliğindeki Buluş!

İsrail'de yapılan araştırma virüslerle ilgili çok ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Araştırma, virüslerin birbirleriyle iletişim kurabildiğini ortaya çıkardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir