Aşırı Su İçimine Dikkat!

Uzmanlardan aşırı su içimine dikkat edilmesi uyarısı geldi. Yıllarca Uzmanlar aşırı su tüketiminin yararlarından bahsetti. Fazla su içme ile vücutta kasılma nöbetleri, koma ve ölüm gibi sonuçlarının da olduğu açıklandı.


Uzmanlardan aşırı su içimine dikkat edilmesi uyarısı geldi. Yıllarca Uzmanlar aşırı su tüketiminin yararlarından bahsetti. Fazla su içme ile vücutta kasılma nöbetleri, koma ve ölüm gibi sonuçlarının da olduğu açıklandı.

Su tüketiminin yararları sıkça duyarız, hatta bol su içmemiz tavsiye edilir. Ama uzmanlara göre fazla su tüketmenin hayatı riski var. İngiltere’de yaşayan ve ismi belirtilmeyen 59 yaşındaki bir kadın fazla su içtikten sonra hastanelik oldu.

İsmi açıklanmayan yaşlı kadın idrar yollarındaki enfeksiyon ilerlemesinden dolayı doktora gidiyor. Doktor yaşlı kadına her yarım saatte bir, yarım litre su içmesini öneriyor. Doktorun tavsiyesine uyan yaşlı kadın bol bol su içmeye başlıyor. Kısa bir süre sonra hastanelik olan yaşlı kadının, kanındaki tuz miktarının düştüğü gözleniyor. Doktor yaşlı kadının titremesinden iyi olmadığını anlıyor. Doktorlar yaşlı kadının sesinin titrek ve anlaşılmaz bir şeklide olduğunu söylüyor ve yaşlı kadının çokça kustuğunu dile getirdi.

Bir gün tedavi gören kadının fazla su tüketiminden dolayı mide iltihabı olduğu anlaşılıyor. Hastanın kendine gelebilmesi 1 hafta, normal hayatına dönmesi ise 2 haftayı buluyor.

ÖLÜMLERİN %30’U DÜŞÜK TUZ SEVİYESİ

Fazla su içmenin mide bulantısı, kusma ve baş ağrısı gibi yan etkileri olabilir. Ciddi durumlarda beyin sudan şişebilir. Beyin şişmesi de, bilinç kaybı, kasılma nöbetleri, koma ve ölüm gibi sonuçlar doğurabilir. Dr. Laura Christine Lee ve Dr. Maryann  Noronha’ya göre aşırı su tüketme yararlı olsa bile yine de bir sınırı olması gerektiği söylüyor. Çünkü ölümlerin %30’u tuz eksikliğinden kaynaklandığını belirttiler.

Ayakkabı Seçimine Dikkat! Haberini Okumak İçin Tıklayanız

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

Virüslerle İle İlgili Devrim Niteliğindeki Buluş!

İsrail'de yapılan araştırma virüslerle ilgili çok ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Araştırma, virüslerin birbirleriyle iletişim kurabildiğini ortaya çıkardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir