26 Temmuz 2017 , Çarşamba

Dünya Diyabet Günü 14 Kasım Bisiklet Turu

14 Kasım Dünya Diyabet günü nedeniyle İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü, bisiklet turu düzenledi.


14 Kasım Dünya Diyabet günü nedeniyle İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü, bisiklet turu düzenledi.

İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları, Konak Meydanı’ndaki tarihi Saat Kulesi önünde toplandı. 14 Kasım Dünya Diyabet günü, farkındalık yaratmak nedeniyle İzmir Halk Sağlığı bisiklet turu düzenledi. Alsancak Limanı’nda bisiklet süren halk sağlığı çalışanları, halk arasında şeker olarak bilinen diyabet hastalığına dikkat çekti.

İzmir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bediha Salnur, grup adına açıklama yaptı. Diyabet hastalığına yakalanma riskini azaltmak için obezite ile mücadele etmek, spor yapmak ve sağlıklı beslenmek gerektiğini ifade etti.

Dr.Salnur, ülkemizde 415 bin civarında diyabet hastası olduğunu vurgulayarak hastalığın önemine dikkat çekti. Halk sağlığı merkezinde ücretsiz diyabet ve kanser taraması yapıldığını ifade ederek herkese bu konuda dikkatli olma çağrısı yaptı.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Virüslerle İle İlgili Devrim Niteliğindeki Buluş!

İsrail'de yapılan araştırma virüslerle ilgili çok ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Araştırma, virüslerin birbirleriyle iletişim kurabildiğini ortaya çıkardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir