22 Temmuz 2017 , Cumartesi

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, 2017 Haziran ayına kadar 9 bini hizmet yöntemiyle 20 bin personel alınacağını açıkladı.


Sağlık bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, 2017 Haziran ayına kadar 9 bini hizmet yöntemiyle 20 bin personel alınacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp gümüş, 20 bin personel alımı yapılacağının müjdesini verdi. Eyüp Gümüş 2017 Haziran ayına kadar 9 bini hizmet alımı yöntemiyle olmak üzere toplamda 20 bin personel alacaklarını açıkladı. Açıklamalarına devam eden Gümüş, sağlıklı yaşam merkezleri ve check-up uygulamasına da değindi.

Müsteşar Eyüp Gümüş, sağlıklı yaşamın iyi öğrenilmesi için aile hekimliğinin de gözden geçirileceğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Recep Akdağ’da personel alımlarına değinmişti. Personel açığının çok olduğunu ancak bütçenin sınırlı olduğunu belirtmişti. En çok alımın hemşirelikte olcağını, bunu yanında fizik tedavi uzmanı, psikolog ve teknisyen alınacağını ifade etti.

AÇIKLAMALAR DEVAM ETTİ

Gümüş açıklamalarında” Sağlıklı bir check-up ve kronik hastalıkların takibi yapılacak. Ayrıca tetkiklerde buralarda yapılabilecek. Hareket ve fiziksel eğitimler ile ilgili bilgilendirme yapılacak. İlk etap da bin sağlık merkezi yapılmasını planlıyoruz.” dedi.

İyi doktorların ödüllendirilmesi sisteminin de olacağını söyleyen Gümüş, personellerimizi daha çok teşvik etmek istiyoruz dedi. Böylelikle daha fazla pay almalarını sağlayacağız. Bunun için hekimlerimizi de sınıflandırmamız gerekiyor. Bütün halkınız hangi kliniğin yada hekimin iyi olduğunu bilmesi gerekiyor ifadelerini kullandı.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

Virüslerle İle İlgili Devrim Niteliğindeki Buluş!

İsrail'de yapılan araştırma virüslerle ilgili çok ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Araştırma, virüslerin birbirleriyle iletişim kurabildiğini ortaya çıkardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir