26 Temmuz 2017 , Çarşamba

Sağlık Bakanlığı’nın yeni Projesi: “Herkese Check-Up”

Sağlık Bakanlığı’nın devrim niteliğindeki yeni hizmeti “Ücretsiz check up” için yapılcak hamleler belli oldu. İlk etapta 400 Check up merkezi açılacak. Bu 400 Check-up merkezi ihalesi 2017’de yapılacak ve 2018’de teslim alınarak hizmete açılacak.


Sağlık Bakanlığı’nın devrim niteliğindeki yeni hizmeti “Ücretsiz check up”  için yapılcak hamleler belli oldu. İlk etapta 400 Check up merkezi açılacak. Bu 400 Check-up merkezi ihalesi 2017’de yapılacak ve 2018’de teslim alınarak hizmete açılacak.

RECEP AKDAĞ’IN KENDİSİ DEĞİL, PROJELERİ KONUŞUYOR

Prof. Dr. Recep Akdağ’ın yeniden Sağlık Bakanı olması etkisi kısa sürede göstermeye başladı. Daha önceki Bakanlık’ı döneminde devrim niteliğinde projelerle Türkiye Sağlık Sistemini belli bir düzene oturtan Akdağ, Bakanlık koltuğuna yeniden oturmasıyla yeni projeleri bir bir devreye sokmaya başladı.

YENİ PROJE VATANDAŞI HEYECANLANDIRDI

Sağlık Bakanlığı’nın yeni çalışması “Herkese ücretsiz check-up” projesi 7’den 70’e herkesi heyecanlandırdı. Yeni inşa edilecek Check-up sistemin direksiyonunda aile hekimleri oturtulacak. Sistem 2018’de hizmet vermeye başlayacak. Check-up merkezlerinde minik laboratuar yer alacak. Merkezlerde ayrıca Radyoloji cihazları da olacak.

8 BİN YENİ AİLE HEKİMİ İSTİHDAM EDİLECEK

Aile hekimi sayısı yeni alımlarla birlikte gelecek yıl 30 bine çıkartılacak. Her 2500 kişiye bir aile hekiminin olması planlanıyor. Ayrıca Check-up merkezlerinde Psikolog ve Diyetisyenlerde hizmet verecek.

İHALELER 2017’DE BAŞLIYOR

Öncelikle 400 Check-up merkezi yapılacak. Bu merkezlerin ihalesi 2017’yapılacak. 2018’de teslim alınacak ve hizmete girecek. Aile hekimleri bu merkezlerden sorumlu olacak.

50 BİN KİŞİYE 1 CHECK-UP MERKEZİ DÜŞECEK

Öncelikle 1000 adet Check merkezi kurulacak. 50 bin nüfusa bir Check-up merkezi kurulması planlanıyor. Check-up merkezleri ulaşımı en kolay mevkilere yapılacak. Bu konuda arsa düzenlemeleri devam ediyor.

Hakkında Seçkin Erselim

Seçkin Erselim
1986 Gaziantep'te doğdu. Ankara'da yaşıyor. Abant İzzet Baysal Üniversitesi iktisat bölümü mezunu. Özel sektörde çalışıyor. seckinerselim86@gmail.com +905325248961

Check Also

Virüslerle İle İlgili Devrim Niteliğindeki Buluş!

İsrail'de yapılan araştırma virüslerle ilgili çok ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Araştırma, virüslerin birbirleriyle iletişim kurabildiğini ortaya çıkardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir