20 Şubat 2017 , Pazartesi

Türkiye’de Sağlık Teknolojisinde Teknopark Devri!

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, bakanlık olarak sağlık teknolojilerine yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi verdi.


Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, bakanlık olarak sağlık teknolojilerine yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, 2016 ve 2017 yılı sağlık alanındaki yatırımlara değindi. Akdağ, 2017 yılında sağlık alanında önemli adımlar atacaklarını belirtti. Akdağ, Erzurum’da yapımı devam eden Şehir Hastanesi’nin kente ve çevre illere yapacağı katkıya dikkat çekti.

ERZURUM VE ÇEVREDEKİ İLLERİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK BİR SAĞLIK MERKEZİ OLACAK

Akdağ, Şehir Hastanesinin hizmete girmesi, Erzurum ve bölge halkının dört dörtlük hizmete kavuşacağını açıkladı. Diğer yandan Erzurum’un sağlık turizminde çağ atlayacağını belirtti.

SAĞLIK DÖNÜŞÜM PROGRAMLARINDA İKİNCİ FASILA GEÇİYORUZ

Bakan Recep Akdağ, “Sağlık dönüşüm programları yatırımlarında ikinci evreye geçtik. Özellikle son aylarda çok sıkı bir çalışma içindeyiz. Diğer şehirlerimizi de temsil edebilecek bazı kentlerimizde detaylı bir çalışmaya imza attık.” dedi.

EN GEÇ MART AYINDA BİTİRMİŞ OLACAĞIZ

Bakan Recep Akdağ, “Sağlık teknolojileri için laboratuarlar oluşturduk. Bu konudaki uzman kişileri bir araya getiriyoruz. Bu çalışmamız en geç Mart ayında bitmiş olacak. Bilim insanlarına sağlık teknolojileri alanında güzel çalışma olanakları sunacağız.” dedi.

>>>Sağlık Bakanlığı’nın yeni Projesi: “Herkese Check-Up”<<< 

Check Also

Virüslerle İle İlgili Devrim Niteliğindeki Buluş!

İsrail'de yapılan araştırma virüslerle ilgili çok ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Araştırma, virüslerin birbirleriyle iletişim kurabildiğini ortaya çıkardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir