20 Şubat 2017 , Pazartesi

Atatürk’e En Yakın Erdoğan!

CIA’in efsane ajanı John Nixon, Habertürk gazetesine verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.


CIA’in efsane ajanı John Nixon, Habertürk gazetesine verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CIA’in efsanesi John Nixon, Saddam’ı sorgulayan ajan olarak hafızalara kazındı. John Nixon, Ortadoğu’daki karışıklığı Obama’nın beceriksizliğine bağladı. John Nixon’ın CIA’deki uzmanlık alanı ise Dünya liderlerini analiz etmek.

JOHN NİXON’UN ERDOĞAN, PUTİN VE TRUMP ANALİZİ

Habertürk muhabiri, John Nixon’dan Erdoğan, Putin ve Trump’ı analiz etmesini istedi. Nixon, “Erdoğan, Cumhuriyet tarihi boyunca, güç olarak Atatürk’e en çok yakınlaşabilen Türk siyasetçi. Ayrıca Dünya siyasetinde de oldukça saygı duyulan bir lider. Birçok siyasetçiyi yerle bir edecek krizleri başarıyla yönetti ve gücünü pekiştirdi. Türk siyasi tarihinde büyük bir kırılma yaratmayı başardı. Türkiye Cumhuriyetine yeni bir rota belirledi ve bu rotada ilerliyor. Bu rota Atatürk’ün çizgisinde uzak, Osmanlı’ya daha yakın bir rota.” dedi.

Nixon, Putin için, “Putin, alaycı siyaset dehasıdır. Müthiş taktikler belirliyor ve uyguluyorda. Amerika Birleşik Devletlerinin son 15 yıllık kötü performansını ülkesi lehine çevirmeyi başardı.” dedi.

Nixon, Donald Trump için ise, “Trump şuan benim için de kapalı kutu. Dış siyaset ve ulusal güvenlik konusunda tecrübesiz olduğu biliniyor sadece. Bu durum ABD için kaygı verici. ABD düşmanları Trump’ın bu zayıf noktasını zorlayacaktır.” dedi.

>>>ABD Ve İran Savaşın Eşiğinde<<< Haberi için Tıklayınız

Check Also

Erdoğan ile Irak Başbakanı İbadi Telefonda Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Irak Başbakanı Haydar El İbadi telefonda görüştü. Görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkiler ve terörle ortak mücadele konuları ele alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir