27 Temmuz 2017 , Perşembe

HDP’li Dilan Dirayet Taşdemir Gözaltına Alındı

HDP’nin Ağrı Milletvekili olan Dilan Dirayet Taşdemir hakkında flaş karar çıktı. Referandum kampanyası için Muş’ta bulunan Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir gözaltına alındı.


HDP’nin Ağrı Milletvekili olan Dilan Dirayet Taşdemir hakkında flaş karar çıktı. Referandum kampanyası için Muş’ta bulunan Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir gözaltına alındı.

HDP Ağrı Milletvekili olan Dilan Dirayet Taşdemir, referandum için Muş’ta idi. HDP Kadın Meclisi Sözcüsü ve Ağrı Milletvekili olan Taşdemir flaş kararla tekrar gözaltına alındı. Hakkında daha önceden açılan dava nedeniyle gözaltına alınan Milletvekilinin ifade vermesi için adliyeye çıkarılması bekleniyor.

HDP’nin Ağrı Milletvekili olan Dilan Dirayet Taşdemir, 20 Mart’ta Doğubayazıt’ta gözaltına alınmış ve Ağrı’da mahkemede ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Mahkeme tarafından serbest bırakılan Taşdemir, referandum için bulunduğu Muş’ta tekrar gözaltına alındı.

PKK’LI TERÖRİSTLERİN CENAZELERİNE KATILDI

HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Kars’ın Kağızman İlçesinde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda öldürülen teröristtin cenazesine katılmıştı. Gözaltına alınan Taşdemir için mahkemenin vereceği karar merakla bekleniyor.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

İşte Referandum Anketi!

Büyük tartışmalara hatta kavgalara sahne olan, Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Değişikliği Kanun Teklifi görüşmeleri sona erdi. Teklif, 339 evet oyu alarak kabul edildi ve yasalaştı. Anayasa değişikliğinin meclis ayağı tamamlanmış oldu. Anayasa değişikliği için, Cumhurbaşkanı Onayından sonra referandum süreci başlayacak. Peki, referandum anketleri ne yönde?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir