Adana’daki Yangında 14 Gözaltı

Adana’nın Aladağ ilçesindeki özel kız öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili 14 kişi hakkında göz altı kararı verildi.


Adana’nın Aladağ ilçesindeki özel kız öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili 14 kişi hakkında göz altı kararı verildi.

Dün gece Adana’nın Aladağ ilçesindeki özel kız öğrenci yurdunda meydana gelen yangında 10 öğrenci, 1 yurt çalışanı ve yurt müdürünün 7 yaşındaki kızı hayatını kaybetti. Pencereden atlayan 24 öğrenci ise yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Ölen kişiler tanınmaz halde olduğu için ailelerden DNA örneği alındı. Aileler çocuklarının cenazesini morg kapısında bekliyor. Otopsi ve kimlik belirleme çalışmaları ardından cenazeler ailelerine teslim edilecek.

Olayla ilgili ‘yangın merdiveni kapısı kilitliydi’ iddiaları Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak tarafından yalanlandı. Olayla ilgili soruşturmalar devam ediyor ve olay için 3 savcı görevlendirildi.

MUHALEFETTEN TEPKİ

Kılıçdaroğlu olayla ilgili yaptığı açıklamada, olaya tepki göstererek, yurt sorununu eleştirdi. Ayrıca olayla ilgili yayın yasağına da dikkat çekerek, ne kadar saklanırsa saklansın sorumlular bulunmak zorunda dedi.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

HDP ‘li Altan Tan Diyarbakır ‘da Gözaltına Alındı

HDP Milletvekili Altan Tan hakkında açılan davada ifade vermeye gitmediği için , mahkemece çıkartılan zorla getirme kararına istinaden gözaltına alındı. HDP Milletvekili Altan Tan Diyarbakırda bulunan evinde gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir