Veysi Kaynak’tan Bedelli Açıklaması

Son dönemde sosyal medyada dolaşan ve bir çok vatandaşın merak ettiği ‘Bedelli askerlik çıkacak mı?’ sorusuna yanıt Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’tan geldi.


Son dönemde sosyal medyada dolaşan ve bir çok vatandaşın merak ettiği ‘Bedelli askerlik çıkacak mı?’ sorusuna yanıt Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’tan geldi.

Herhangi bir nedenle askerlik görevini yerine getirememiş ve bedelli askerlik yapmayı bekleyen vatandaşlar için açıklama Başbakan Yardımcısı’ndan geldi. Bir süredir sosyal medyada dolaşan ‘bedelli askerlik çıkacak mı?’ sorusuna yanıt veren Kaynak, ümit verici konuşmadı.

Eğitim veya yurt dışında yaşama gibi çeşitli nedenlerle askerliğini yapamamış ve bedelli bekleyen vatandaşlara kötü haber geldi. Binlerce vatandaşın merakla beklediği bedelli konusunun şu an için gündemde olmadığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak “Türkiye’nin yurt içinde yurt dışında çok önemli terörle mücadele operasyonları yaparken bedelli askerliğin gündeme gelmesi bile mümkün değil” şeklinde konuştu.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

HDP ‘li Altan Tan Diyarbakır ‘da Gözaltına Alındı

HDP Milletvekili Altan Tan hakkında açılan davada ifade vermeye gitmediği için , mahkemece çıkartılan zorla getirme kararına istinaden gözaltına alındı. HDP Milletvekili Altan Tan Diyarbakırda bulunan evinde gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir