22 Temmuz 2017 , Cumartesi

Ali Koç: Fenerbahçe Başkan Adayıyım


Fenerbahçe taraftarının merakla beklediği açıklama geldi. Ali Koç, Fenerbahçe Başkanlığına Resmen aday olduğunu açıkladı. Ali Koç’un açıklaması beklendiği üzere gündemin ilk sırasına oturdu.

Ve beklenen haber sonunda geldi. Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından, Koç Holding’in Veliahtı, Ali Koç kongrede Fenerbahçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Fenerbahçeli eski yönetici Ali Koç, başkanlık yaptığı taraftar grubunun bugünkü toplantısında kongrede başkanlık için yarışacağını açıkladı.

ali-koc1

ALİ KOÇ: NE OLURSA OLSUN ADAY OLACAĞIM!

Ali Koç başkan adaylığını, ‘Hatırlanacağı gibi sizlere verilmiş bir sözüm vardı. Sonrasında ailemizde beklenmedik bir kayıp yaşadık bilindiği üzere. Gecikmelide olsa bu sözümü yerine getirmek ve 2018 yılında gerçekleşecek olan seçimli olağan kongrede, mutlaka aday olmak istiyorum.’ şeklinde ilan etti. Ali Koç’un açıklaması salonda adeta bayram havası estirdi, üyeler tabir-i caizse şimdiden Ali Koç’un başkanlığını kutladı.

Ali Koç, ‘Kulübümüzün sorunlarla boğuştuğu, taraftarımızın umutsuzluğa sürüklendiği, bugünlerde “Kongre Naraları Atmayı” doğru bulmuyorum’ dedi. Herşey yeni başlıyormuş gibi konsantre olmalı, moralimizi yüksek tutmalıyız. Her ne yaşanırsa yaşansın, taraftarımızın tutumu kabul edilemez. Herkes bu formaya sahip çıkmak zorunda. Bizi burada toplayan ortak noktamız, formaya olan aşkımızdır. Kulübün geleceğini düşünüp sükunetle hareket etmeliyiz. Mevcut yönetim ne zaman isterse kongre o zaman olsun önemli değil. Zaten en kötü ihtimalle 19 ay sonra, yani 2018’de olağan kongremiz gerçekleşecek. O yüzden basındaki Fenerbahçe düşmanlarına fırsat vermeye gerek yok. Gün birlik ve beraberlik günüdür.’ Şeklinde açıklamalarını noktaladı.

aziz-yil

ALİ KOÇ ADAYLIĞINI NEDEN BU KADAR ERKEN AÇIKLADI?

Her ne kadar dostluk mesajları vermeye çalışsa da, Ali Koç’un başkan adaylığını açıklama zamanlaması oldukça manidar bulundu. Fenerbahçe Yönetiminin zor bir dönem geçirdiği, futbol takımının arka arkaya kötü sonuçlar aldığı ve özellikle taraftarlar tarafından ciddi protestolara maruz kaldığı bugünlerde, 2018 Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan kongre için, neredeyse 1,5 yıl önceden Başkan Adaylığını açıklaması, Ali Koç’la Başkan Aziz Yıldırım’ın aralarının açık olduğu yorumlarına neden oldu. Daha önce Fenerbahçe Başkanlığına son kez aday olduğunu ve kendisinden sonra sadece Ali Koç aday olursa destekleyeceğini açıklayan Aziz Yıldırım’ın, Ali Koç’un “Erken” adaylık açıklamasına nasıl bir duruş sergileyeceği merak konusu.

Hakkında Seçkin Erselim

Seçkin Erselim
1986 Gaziantep'te doğdu. Ankara'da yaşıyor. Abant İzzet Baysal Üniversitesi iktisat bölümü mezunu. Özel sektörde çalışıyor. seckinerselim86@gmail.com +905325248961

Check Also

Emre Mor’un Menajerinden Açıklama

Son günlerde adı Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray anılan genç yıldızın menajeri Muzzi Özcan’dan dikkatleri çekecek bir açıklama geldi. Genç yıldız Emre Mor’un menajeri Özcan, futbolcusunun Türkiye’ye transfer olmayacağını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir