22 Temmuz 2017 , Cumartesi

Basketbol Federasyonu Yeni Başkanı Hidayet Türkoğlu

Türkiye Basketbol Federasyonu seçimli olağan genel kurulunda Hidayet Türkoğlu başkanlığa seçildi. Seçimli genel kurulda kullanılan 143 oyun 113’ü alan Hidayet Türkoğlu başkanlığa seçildi.


Türkiye Basketbol Federasyonu seçimli olağan genel kurulunda Hidayet Türkoğlu başkanlığa seçildi. Seçimli genel kurulda kullanılan 143 oyun 113’ü alan Hidayet Türkoğlu başkanlığa seçildi.

Türkiye Basketbol Federasyonun olağan genel kurulunda 143 oy kullanıldı. Kullanılan oyların 30’o geçersiz sayılırken, geriye kalan oyların tamamını alan Hidayet Türkoğlu, Basketbol Federasyonu başkanlık koltuğuna oturdu. Yeni başkan Hidayet Türkoğlu yaptığı konuşmada, ‘’NBA Final’in de bile bu kadar fazla heyecanlanmadım. Basketbol Federasyonu bu ülkenin en başarılı federasyonudur’’ ifadesini kullandı.

HİDAYET TÜRKOĞLU’NUN TBF YÖNETİM KURULU’NDA OLAN İSİMLER:

Ali Aslan, Arda Ermut, Kemal Akar, Ülkan Delikan, Yılmaz Argüden, Özden Pelister, Methi Bengisu, Mert Çetinkaya, Emre Hüseyin Soyuer, Hüseyin Beşok, Dinçer Çetintaş, Yahya Üstün, Güçlü Gökozan, Mehmet Fatih Öztürk.

HİDAYET TÜRKOĞLU’NUN AÇIKLAMALARINDAN BAZILARI:

hido2

“Bugünkü seçimde basketbolu daha ileriye taşımak için birlikteyiz. Kariyerim sayesinde basketbol dünyasının pazarlama, sponsorluk ve sosyal sorumluluk gibi çalışmalarla kendimi hazırladım. Kısa sürede birçok projede yer aldım ve kulüplerimizin, oyuncularımızın ihtiyaçlarını anlamak için çalışmalarda bulundum. Bir diğer güzel tecrübem ise Cumhurbaşkanımızın spor başdanışmanlığına atanmam oldu. Bütün ekip arkadaşlarımla Türk basketbolunu hak ettiği konuma getirmek için çalışacağız” diye konuştu.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

Emre Mor’un Menajerinden Açıklama

Son günlerde adı Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray anılan genç yıldızın menajeri Muzzi Özcan’dan dikkatleri çekecek bir açıklama geldi. Genç yıldız Emre Mor’un menajeri Özcan, futbolcusunun Türkiye’ye transfer olmayacağını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir