24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Türkiye’nin İlk Avrupa Masa Tenisi Şampiyonu Melek Hu

2016 Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası galibi Melek Hu oldu. Tek kadınlarda rakibini 4-1 yenen oyuncu Avrupa Şampiyonası’nı kazanan ilk Türk oldu.


2016 Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası galibi Melek Hu oldu. Tek kadınlarda rakibini  4-1 yenen oyuncu Avrupa Şampiyonası’nı kazanan ilk Türk oldu.

 

2016 Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası bu yıl Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ de düzenlendi. Melek Hu finale kaldığı Portekizli rakibini yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Türkiye tarihinde ilk defa Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası’na sporcu göndermişti. İlk kez katıldığı şampiyonada altın madalyayı kazandıran Melek Hu Portekizli rakibi Yu Fu’yu 4-1 yendi.

Hu şampiyonluğun ardından açıklamada bulundu. Açıklamasında oynadığı oyundan çok memnun olduğunu ve kendine güvendiğini ve topa karşı da iyi hisleri olduğunu dile getirdi.

Melek Hu’nun finalde karşılaştığı Portekizli rakibi ise Hu’nun çok hızlı olduğunu ve ona karşılık veremediğini belirtti.

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Emre Mor’un Menajerinden Açıklama

Son günlerde adı Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray anılan genç yıldızın menajeri Muzzi Özcan’dan dikkatleri çekecek bir açıklama geldi. Genç yıldız Emre Mor’un menajeri Özcan, futbolcusunun Türkiye’ye transfer olmayacağını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir