22 Ağustos 2017 , Salı

Vali ve Kaykamakamlar Kararnamesi Bugün Yayınlandı

İçişleri Bakanlığı bugün yayınladığı kararname ile 616 bürokratın yerini değiştirdi Ayrıca bakanlıkta görev yapan 12 bürokratın daha bakanlık içinde görev yeri değiştirildi.


İçişleri Bakanlığı bugün yayınladığı kararname ile 616 bürokratın yerini değiştirdi Ayrıca bakanlıkta görev yapan 12 bürokratın daha bakanlık içinde görev yeri değiştirildi.

Resmi gazetenin bugünkü sayısında yayınlanan kararname ile 396 kaymakam ve 106 Vali Yardımcısı yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve Vali Yardımcısı ise illere hukuk müşaviri olarak görevlendirildi . Kaymakam ve valiler buna vali yardımcıları da dahil görev yerleri değişecek ise kararname ile değişiklik yapılabiliyor. Atamalarında tabi oldukları kararnamenin adı Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirme Kararnamesi olarak biliniyor.

Çıkarılan kararname ile 396 kaymakam ve 506 Vali Yardımcısı yer değiştirmesinin yanında bunların içinde 30 kaymakam ve Vali Yardımcısı İçişleri Bakanlığı merkezinde çeşitli görevlerde görevlendirildiler.

VALİ VE KAYMAKAMLAR KARARNAMESİNDE DİKKAT ÇEKEN ATAMA

Vali ve Kaymakamlar Kararnamesi ile AyrıcaVali ve Kaymakamlar Kararnamesi ile Ayrıca belediyelere kayyum olarak atanan bürokratlarından atamaları yer aldı Örneğin Diyarbakır Sur ilçesine kayyum olarak atanan Kaymakamlık Bilal Özkan Sur Kaymakamı olarak görevine devam edecek. Mardin ‘in Nudaybin ilçe belediyesine kayyum olarak atanan Ergün Baysal da Nusaybin kaymakamı olarak atandı. Şehit edilen Derik kaymakamlığına ise Derik belediyesine kayyum olarak atanan Hakan Kafkas atandı.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir